Lenndy

Lenndy

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su kitais!

UAB Lenndy – P2P investavimas

Viena iš vis labiau populiarėjančių investavimo formų Lietuvoje – sutelktinias investavimas. Lenndy „P2P“ (angl. peer to peer) investavimą jau nepirmus metus siūlanti ir rodanti puikius rezultatus ir toliau sėkmingai grumiasi konkurencingoje kovoje su kitomis P2P investavimą siūlančiomis bendrovėmis (paskolų klubas, estateguru, savy ir kiti).

Paskolų finansavimas tradiciškai būdavo finansinių institucijų tokių kaip bankai reikalas, daugiausiai dėl turimo kapitalo ir su tuo susijusiomis išlaidomis.

Šioje „Lenndy“ apžvalgoje apžvelgiame „P2P“ rinką, suteikiančią jums galimybę investuoti į paskolas.

Tradiciškai mums žinomos investavimo sritys kaip: nekilnojamojas turtas, obligacijos, akcijos – gali reikalauti daug pinigų, kad galėtume investuoti.

Pavyzdžiui, nekilnojamasis turtas yra vienas iš labiausiai mėgstamų investavimo būdų, tačiau jis yra per brangus.

Kita vertus, obligacijos ir vertybiniai popieriai paprastam žmogui gali būti per daug rizikingi, jei nėra reikalingų išsamių žinių. Tai reiškia, kad paprastam žmogui ant stalo nelieka nieko.

Tačiau atsiradus tarpusavio skolinimosi platformoms, tai leido žmonėms, turintiems papildomų lėšų, skolinti kitiems žmonėms, kuriems reikalingas finansavimas ir to pasekoje abi pusės laimi iš tokių sandorių.

Unikalu padaryti vieną seniausių finansinių priemonių prieinamą paprastiems žmonėms. Rezultatai kalba patys už save, žemiau galite matyti tokio investavimo populiarumą ir augimą naudojantis Lenndy platforma.

Lenndy investavimo statistika
Lenndy investavimo statistika. Šaltinis: system.lenndy.com/statistics

Lenndy apžvalga

„Lenndy“ yra tarpusavio skolinimo platforma, kurią Lietuvoje buvo pradėta kurti 2016 m. Kaip P2P paskolų rinka arba, pasak jų, „P2P 2.0 versija“, jie nemažai dėmesio skiria jau išduotų paskolų pardavimui.

Šiuo metu platforma dirba su trimis paskolų iniciatoriais, iš kurių du teikia paslaugas Lietuvoje. „First Finance“, „Simplefin“ ir „Daily Credit“, teikiantys paskolas Lenkijoje.

Lenndy yra įregistruota Lietuvos banke. Tikimasi, kad paskolos iniciatoriai išlaikys 5% reikalavimo teisių, kad įrodytų savo įsipareigojimą paskoloms.

Norint sumažinti riziką investuotojams imtasi kai kurių papildomų saugos priemonių, įskaitant įkeistą turtą, asmenines garantijas ir paskolų iniciatorių grąžinimo garantijas. Tačiau ne visoms paskoloms suteikiama atpirkimo garantija.

Lenndy sąskaitos atidarymas

Norėdami atidaryti sąskaitą, spustelėkite myktuką “Išbandykite Lenndy platformą” ir kelių žingsių eigoje susikursite savo asmeninę sąskaitą.

Registracijos formą galite tęsti naudodamiesi „Facebook“ arba „Google“ prieigomis. Jei pasirinksite „Tęsti su„ Facebook “, įmonė norės gauti jūsų vardą, profilio nuotrauką ir el. pašto adresą iš jūsų „ Facebook“ paskyros.

Jei nenorite naudotis nei vienu iš dviejų pasirinkimų, įveskite į pateiktą registracijos formą savo: el. pašto adresą, nustatykite slaptažodį, pasirinkite savo tautybę, nurodykite telefono numerį ir gimimo datą.

Platforma išsiųs patvirtinimo nuorodą į jūsų el. paštą, spustelėkite nuorodą, kad patvirtintumėte savo sąskaitą.

Kaip investuoti Lenndy platformoje?

Investuoti platformoje yra gana paprasta. Jums tiesiog reikia paspausti „loans“ iš viršutinio puslapio meniu.

Norėdami pamatyti daugiau informacijos apie paskolą, spustelėkite ant paskolos ID numerio. Papildomą informaciją apima: paskolos rūšis, grąžinimo būdas, tikslas, terminas, pinigų suma.

Kadangi ne visoms paskoloms taikoma grąžinimo garantija, prieš spustelėdami „investuoti“ ant paskolos galite matyti skydą, kuris simbolizuoja grąžinimo garantiją.

„Lenndy“ siūlomų investicijų tipai

Sąskaitų faktūrų finansavimas

Sąskaitų faktūrų finansavimas yra viena iš P2P paskolų rūšių. Paprastai mažos rizikos, trumpalaikės operacijos, kuriomis siekiama diskontuoti sąskaitas faktūras ir skolinius įsipareigojimus.

Nekilnojamojo turto paskolos

Tai yra paskolos, su garantija, jog nesekmingo investavimo metu paskola bus padengta ir gražinta investuotojui pardavus skolininko užstatytą nekilnojamajį turtą.

Asmeninės paskolos

Tai yra didelės rizikos, neužtikrintos paskolos su fiksuota suma ir grąžinimo laikotarpiu. Šios paskolos turi didžiausią riziką, nors kai kuriems taikoma grąžinimo garantija, tačiau palūkanos neretai čia būna didžiausios.

Paskolos užstatant automobilį

Tai yra paskolos, užtikrinančios skolininkų įsipareigojimus. Jų nevykdymo atveju turtas turi padengti kapitalą ir palūkanas.

Verslo paskolos

Tai yra paskolos įmonėms, kurias skolinasi verslo kurimui, plėtrai ar modernizavimui.

„Lenndy Auto Invest“ įrankis

Platforma siūlo praktinę investavimo patirtį. Norėdami išbandyti automatinio investavimo įrankį, viršutiniame meniu spustelėkite „auto invest“.

Nurodant portfelio dydį, investicijų sumą, palūkanų normą, terminą ir atpirkimo garantiją galima sudaryti puikią automatinio investavimo strategiją.

Kiek galima uždirbti? („Lenndy“ palūkanų norma)

Platforma siūlo nuo 12% iki 15% palūkanų normą. Iš investuotų 24,7 mln. Eurų 5900 plius investuotojų vidutinės metinės palūkanos yra 12,31%. Kadangi palūkanų normos yra gana vienodos, įvertinkite riziką investuoti į paskolas su atpirkimo garantija ir tas, kurios neturi.

Visiems investuotojams platforma yra nemokama. Tačiau bankai gali apmokestinti jus už pervedimus, kaip ir gautas pajamas gali apmokestinti VMI.

Kas gali investuoti į Lenndy?

Investuoti gali tiek fiziniai asmenys, tiek subjektai. Asmenys turi būti ne jaunesni nei 18 metų ir turėti banką SEPA zonoje.

Lenndy privalumai

  • Investicijos nuo 10 eurų už paskolą
  • Kai kurios paskolos yra užtikrintos „Buyback“ garantija
  • Konkurencingos palūkanų normos iki 15%

Lenndy trūkumai

  • Nėra oficialios antrinės rinkos
  • Pardavę savo investiciją naudodami pardavimo funkciją, imamas 5% mokestis

Lenndy verdiktas

Tai puiki platforma, kuomet norima investuoti į įvairius projektus. Lengva naudoti, o svarbiausia, kad jis siūlo tinkamas palūkanų normas. Tai geras pasirinkimas pradedantiesiems ir investuotojams, kurie nori investuoti automatiškai.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.